Gidas: kaip naudotis torrent


Kas yra torrent?
Torrent yra duomenų apsikeitimo programa, kurios dėka iš įvairių saitų gali siųstis filmus, žaidimus ir kt.

1. Jei norite naudotis šia programa parsisiųskite torrent programą. Geriausiai tinka utorrent (www.utorrent.com)
2. Kai tai padarysite instaliuokite utorrent.
3. Yra daug saitų, kuriuose patalpinti .torrent failiukai. Štai keli nemokami geriausi saitai:

www.mininova.com
www.isohunt.com
www.thepiratebay.com

Yra lietuviškų puikių saitų kaip www.torrent.lt ir www.linkomanija.net, bet į juos patekti reikia pakvietimo.


4. Kai ieškote patinkančių torrent, stenkitės imti tuos kur turi daugiausiai seed'erių. Kai suradote tokį, parsisiųskite ir atidarykite. Pasirinkite vietą kur išsaugosite failą. Tada prasidės siuntimas. Jūs bet kada galite sustabdyti, nutraukti ar padaryti pauzę siuntimui.
Kantriai laukite kol parsisiųs. Beje kai siunčiatės lėtėja interneto greitis, tad naršyti arba tuo labiau žaisti internetinius žaidimus praktiškai tamap nebeįmanoma, nebent sustabdote siuntimą arba sumažinate greitį.

5. Kai failas atsiusiūs siuntimo nenutraukite, nes jūs tuo matu kai parsisiųsite, dalinsite failą kitiems. Tai svarbu tose svetainėse, kur dedamas ban už mažą siuntimą kitiems. Po šių etapų jūs jau turėsite trokštamą failą.

Problemos kurios labai dažnai ištinka torrent vartotojams.Kodėl kartais mano siuntimai sustoja ties 99%?

Kuo daugiau dalių jūs turite, tuo sunkiau yra surasti siuntėją, kurie turi jums trūkstamų dalių. Todėl, taip yra, kad greitis sulėtėja ar išvis sustoja likus keletui procentų. Tiesiog būkite kantrūs, ankščiau ar vėliau, jūs gausite trūkstamas dalis.

Kaip man pratęsti netaisyklingą siuntimą ar skleisti ji iš naujo?

Atsidarykite .torrent failiuką. Kai jūsų torrent'as paklaus kur jį saugoti, nurodykite jau egzistuojančius failus, klientas juos patikrins ar sutampa ir jei taip, pratęs siuntimą/išsiuntimą.


Šitas torentas turėtų užimti 100MB. Kaip galėjo išeit, kad man parsiuntė 120MB?

Skaityti aukščiau esantį pranešimą. Jei jūsų klientas parsisiuntė blogą/netinkančią informaciją, jis turi parsisiųsti iš naujo - tinkančią, todėl, visas parsiųstas dydis gali būti didesnis už pradinį (tikrąjį failo dydį). Įsitikinkite, kad "kick/ban" opcija yra įjungta, kad sumažinti papildomus parsisiuntimus.

Jei jūs tiesiog norite tai sutvarkyti, perkraukite kompiuterį, tai turėtų išspręsti problemą. IOError reiškia Input-Output Error, ir tai reiškia FAILŲ SISTEMOS klaida, ne tracker‘io. Tai rodoma, kai jūsų klientas dėl kažkokių priežaščių nesugeba atidaryti dalinai parsiųsto torrent failo. Dažniausiai dvi priežastys būna šios: Paskutinį kartą išjungiant klientą, jis nbuvo išjungtas ir veikė sumažintas, kaip kad veikia ir dabar. Užrakinti (a.k.a LOCKED) failai, kurių neįmanoma atidaryti.

Dar pasitaikanti priežastis yra sugadinta FAT failų sistema. Sugadinimas gali lemti parsiųstų failų nenuskaitymą iš kietojo disko. Paleidus SCANDISK, tai turėtų išsispręsti. (Tai gali turėti įtakos tik tada, jei jūs naudojate Windows 9x – kuri palaiko tik FAT – arba NT/2000/XP su FAT formato kietu disku. NTFS yra tvirtesnis ir jame neturėtų pasitaikyti tokių problemų.)

Jei kas neašku kreipkitės per skype goguliukas123456789

Sėkmės siunčiantis